Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı

Hakkımızda

 Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı

Bilgisayar Mühendisliği hızlı gelişen ve değişen bir disiplin olup bu alanda çalışanlar kendilerini sürekli güncellemeleri gerekmektedir. Yeni gibi görülen konular birkaç sene içerisinde eski konulara dönüşebilmektedir. Bilgisayar Mühendisliği lisansüstü programımızda öğrencilerimize en yeni konuları vermeye çalışmaktayız. Bu sayede öğrencilerimiz Bilgisayar Mühendisliği alanında kendilerini güncel tutabileceklerdir.

Lisansüstü programımızda bizler "Bilgiyi ürüne dönüştüren" bilgili, yüksek nitelikli ve yaratıcı mühendisler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Böylece ülkemizin ihtiyacı olan alanlarda teknolojik ürünlerin geliştirilmesi, varolan ürünlerin de fonksiyonlarının ve verimliliklerinin arttırılması sağlanabilecektir.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde lisansüstü düzeyde İngilizce ve Türkçe Tezli Yüksek Lisans programı bulunmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans programında öğrenciler ders döneminde Araştırma Yöntemleri ve Etik, Uzmanlık Alan dersi, Seminer ve tez çalışması derslerinden oluşan 4 adet kredisiz zorunlu dersi ve 7 adet kredili seçmeli dersi almalıdır. Öğrenciler üçüncü yarıyıldan itibaren tekrar kredisiz tez çalışması ve Uzmanlık Alan derslerine kayıt yaptırmalıdır. Yüksek lisans öğrencilerinin toplam 120 AKTS’yi tamamlamaları gerekir.

Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı
Doç. Dr. Kasım ÖZTOPRAK
E-posta: kasim.oztoprak@gidatarim.edu.tr
Telefon: 90 332 2235488