Müdürün Mesajı

Günümüzde yüksek lisans ve doktora mezunları sadece akademide değil kamu ve sanayide de kendilerine yer edinmişlerdir. Dolayısıyla lisansüstü eğitim kalitesini ve toplam öğrenci sayısı içinde lisansüstü öğrenci oranını artırmak, Üniversitemizin önemli hedefleri arasındadır. Bir diğer önemli hedefimiz de sanayi ile işbirliği çerçevesinde ülkemize katma değer sağlayabilecek araştırmalar yapmaktır.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KGTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü’nde mevcut durumda 3 doktora programımız bulunmakta olup, bunlar Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Biyoteknoloji (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (Türkçe) programlarıdır. Yüksek lisansta ise 6 programımız vardır: Bilgisayar Mühendisliği (Tezli, İngilizce), Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (Tezli, İngilizce/Türkçe), Biyoteknoloji (Tezli, İngilizce/Türkçe), Endüstri Mühendisliği (Tezli, İngilizce/Türkçe ve Tezsiz Türkçe), Gıda Mühendisliği (Tezli, İngilizce/Türkçe) ve Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji (Tezli, İngilizce).

Lisans eğitimini tamamlayarak mühendislik ve teknoloji alanlarında uzmanlaşmak isteyen tüm öğrencileri KGTÜ’ye davet ediyoruz. KGTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü olarak Türkçe ve İngilizce lisansüstü programları hakkındaki bilgileri bu sayfalarda siz değerli öğrencilere sunuyoruz. Konuyla ilgili olarak herhangi bir sorunuz olursa bize fbe@gidatarim.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Prof. Dr. Sencer BUZRUL
Enstitü Müdür V.